f
Galeria fototapet Fototapety dla dzieci Nasze wzory fototapet Fototapeta na zamówienie Znajdź wzór Fototapeta Montaż fototapet Fototapety.org - strona główna
Aranżacje


Montaż

JAK PRZYKLEIĆ FOTOTAPETĘ NA ŚCIANĘ

 1. Na początek rozwijamy wszystkie części tapety i sprawdzamy, czy mamy wszystkie części (bryty), składamy obraz w całość.
 2. Aby mieć gwarancję, że tapeta będzie położona równo, warto narysować na ścianie pionową linię (wyznaczamy ją np.: za pomocą sznurka z ciężarkiem) i do niej przyłożyć boczną krawędź fototapety. Tylko małe obrazki składają się z jednej części, większe podzielone są na kilka brytów. Przyklejamy je jeden po drugim,  zawsze na „styk”, tapety samoprzylepne za zakładkę.
 3. Większość fototapet przytwierdzamy do ściany za pomocą kleju. Smarujemy nim tapetę (jeśli jest ona na podłożu z papieru lub z flizeliny) albo ścianę (tapety winylowe).
 4. Firma fototapeta.org w standardzie sprzedaje tapety o podłożu papierowym. Smarujemy klejem tak, aby unikać długiego namakania. Nadmiar kleju usuwamy wilgotną szmatką lub gąbką, i odrazu przytwierdzamy do ściany.

 5. Nanosząc tapetę na ścianę warto pamiętać aby nie naklejać całej od razu, tylko stopniowo najpierw kłaść partie od góry, a potem schodzić coraz niżej.
 6. Tak naniesioną fototapetę zostawiamy do wyschnięcia.

 

Klej do naklejania fototapet:

 1. Stosujemy tradycyjny klej do tapet – sprawdzony przez naszych klientów np.: Metylan, „ do tapet papierowych”
 2. W przypadku fototapety z laminatem, polecamy zakupić klej do tapet winylowych, gdyż jest on zdecydowanie mocniejszy, sprawdzony przez naszych klientów np.: Metylan  „do tapet winylowych i grubych papierowych”
 3.  

  Każdy klej dedykowany do tapet papierowych nadaje się do aplikacji naszych fototapet.